Jednym z kluczowych elementów projektu OWIES jest Wiejski Inkubator Ekonomii Społecznej (WIES), który w tym roku będzie realizowany w Gminie Przasnysz. Jest to gmina, z którą Stowarzyszenie BORIS współpracuje od ponad dwóch lat. Owocem tej współpracy jest między innymi Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz, które animuje lokalne życie społeczne.

Nasza animatorka Staśka Retmaniak oraz przedstawiciele Partnerstwa spotkali się 16 marca aby ustalić które społeczności/miejscowości zostaną objęte działaniami WIES 2012. Po krótkiej dyskusji zaproponowano następujące sołectwa: Dobrzankowo, Bogate, Mchowo, Leszno i Bartniki.

W piątek 16 marca Pani Wójt Gminy Grażyna Wróblewska podpisała z nami Porozumienie o Współpracy.

Działania Wiejskiego Inkubatora Ekonomii Społecznej można zatem uznać za rozpoczęte. Jeszcze w tym miesiącu animatorka Staśka Retmaniak wprowadzi przedstawicieli pięciu społeczności w szczegółu projektu. Pierwsze szkolenia z cyklu Akademii Animatorów Społecznych zaplanowane są na kwiecień. Więcej informacji o Wiejskim Inkubatorze Ekonomii Społecznej.

Staśka Retmaniak (animatorka) prezentuje Wiejski Inkubator Ekonomii Społecznej członkom Partnerstwa na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz

Wójt Gminy Przasnysz Pani Grażyna Wróblewska podpisuje Porozumienie o Współpracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *