Od dziś w zakładce Czytelnia pojawiać się będą odnośniki do tekstów i filmów dotyczące szeroko rozumianej ekonomii społecznej. Zachęcamy do ich czytania i oglądania – taka „lektura” pozwala zrozumieć czym jest ekonomia społeczna oraz jaka jest jej rola we współczesnej Polsce, Europie oraz zglobalizowanym świecie. Istotne jest również poznawanie inicjatyw które udało się już zrealizować. Ich ilość, różnorodność i pomysłowość pokazują że mamy do czynienia z coraz szerszym, ponad narodowym ruchem na rzecz rozwijania społecznie zorientowanych przedsięwzięć ekonomicznych.

http://gtne.org/ – pod tym linkiem znajduje się Mapa Świata prezentująca przedsięwzięcia ekonomii społecznej na całym globie.

Polecamy tekst Andrzeja Żwawy o różnych lokalnych alternatywach wobec globalnego systemu monetarnego (w służbie zrównoważonego rozwoju), w formie artykułu:  http://www.ekonomiaspoleczna.pl/wiadomosc/756436.html

oraz w pełnej wersji: http://www.es.teksty.ekonomiaspoleczna.pl/pdf/2008_2_es_teksty.pdf#zoom=100

a także, krótki film na temat roli promocji przedsięwzięć ekonomii społecznej w obszarze Unii Europejskiej. http://www.youtube.com/watch?v=tUAc7adBIR0.

Polecamy Państwu również portal www.ekonomiaspoleczna.pl prowadzony przez Fundację FISE.

Komentowanie zostało zamknięte.