Zachęcamy do czytania tekstów dotyczących ekonomii społecznej. Ta lektura pozwala zrozumieć czym jest ekonomia społeczna oraz jaka jest jej rola we współczesnej Polsce, Europie oraz zglobalizowanym świecie. Istotne jest również poznawanie inicjatyw które udało się już zrealizować. Ich ilość, pomysłowość ich autorów, różnorodność udowadnia że mamy do czynienia z coraz szerszym, ponad narodowym ruchem na rzecz rozwijania społecznie zorientowanych przedsięwzięć ekonomicznych.

Co jakiś czas będziemy udostępniać linki do co ciekawszych artykułów i filmów na temat ekonomii społecznej. Piolecamy Państwu również portal www.ekonomiaspoleczna.pl prowadzony przez Fundację FISE.

http://gtne.org/ – pod tym linkiem znajduje się Mapa Świata prezentująca przedsięwzięcia ekonomii społecznej na całym globie.

Po linkiem  http://www.ekonomiaspoleczna.pl/wiadomosc/756436.html znajdą Państwo bardzo ciekawy artykuł Andrzeja Żwawy o różnych lokalnych alternatywach wobec globalnego systemu monetarnego (w służbie zrównoważonego rozwoju), a tu http://www.es.teksty.ekonomiaspoleczna.pl/pdf/2008_2_es_teksty.pdf#zoom=100 tekst w pełnej wersji.

Polecamy również krótki film (wersja anglojęzyczna) na temat roli promocji przedsięwzięć ekonomii społecznej w Unii Europejskim http://www.youtube.com/watch?v=tUAc7adBIR0.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmów na temat wiosek tematycznych: „Wioski Labiryntów” w Paprotach http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=yRiMW0Jxrd0&NR=1  i „Garncarskiej Wioski” w Kamionce http://www.youtube.com/watch?v=SAILh7xZ7QE&feature=relmfu

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *