Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym aktualne działania WIES w gminie Szelków w okresie I kwartału 2014, opublikowanym w Tygodniku Makowskim  Będzie OWIES, będą plony

——————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Aktywność w uczeniu – uczenie w aktywności.

W gminie Szelków, aktywnie już jest! Na pewno w miejscowościach, w których realizowany jest projekt OWIES – czyli Ciepielewie, Pomaskach Wielkich i Małych, Smrocku-Dworze i w Szelkowie.

Najpierw pojechaliśmy zobaczyć jak jest u innych, więc podpatrzeliśmy „Ekomuzea mazur” w gminie Gołdap, inspiracja dla naszych wsi, w jaki sposób zagospodarować zasoby jakie mamy: historia, przyroda, tradycja – to pokazało nam, że dużo już mamy, i tak naprawdę możemy spokojeni zaczynać działać z równym zapałem co nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia. Gołdapski Fundusz Lokalny, Spółdzielnia Socjalna „Fantazja” w Gołdapi,  Ekomuzeum Żytkiejmski Trójstyk, Stowarzyszeniem Głos Puszczy Rominckiej w Dubeninkach

Teraz z etapu podglądania innych i myślenia jak chcemy by było, zabieramy się do pracy. Ale żeby zrobić dużo i dobrze, musimy najpierw dowiedzieć się jak to robić, dlatego rozpoczęliśmy szkolenia Wiejskiego Inkubatora ekonomii Społecznej, podczas szkoleń uczymy się jak działać, jak angażować innych i jak ekonomia społeczna nam w tym pomoże….

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-language:EN-US;}

Szkolenie nt. Ekonomii Społecznej w Hotelu Korona w Krukach

Szkolenie nt. budowania współpracy, w Zajeździe Pazibroda w Chorzelach..

Spotkania w społecznościach wokół opracowywania diagnozy potencjału w Ciepielewie.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Szelków rusza do działania!!!

Od początku roku ruszyły działania projektu OWIES w gminie Szelków. Podczas posiedzenia rady gminy, przedstawicielom samorządu gminy zaprezentowaliśmy możliwości i korzyści jakie mieszkańcy gminy mogą uzyskać włączając się do projektu.

Zainteresowanie było bardzo duże, animatorka Stowarzyszenia BORIS została zaproszona do pięciu wsi, w których mieszkańcy chcą działać i rozwijać swoje wsie. Powstała również inicjatywa współpracy partnerskiej na poziomie gminnym pomiędzy instytucjami Szkołą Podstawową, Centrum Kultury, Stowarzyszeniem Maciuś i Urzędem Gminy Szelków.

 Działania ruszyły z niesamowitą mocą, uczestnicy zapisują się na szkolenia i wizyty studyjne, we wsiach trwają pierwsze spotkania i próby zawiązania stowarzyszeń – wiemy, że przy wsparciu BORIS uda się wykrzesać jeszcze większą moc!

Spotkania partnerów gminy Szelków.

Zakładanie stowarzyszenia w Ciepielewie.